ZOBACZ
KONTAKT
tel. 501 023 195
Staffa 8 m 81, Warszawa 01-891
Czym jest coaching?
Coaching jest metodą pozwalającą w sposób efektywny wytyczyć i osiągnąć ważne cele oraz podnieść satysfakcję ze swoich działań. Wspiera w podejmowaniu decyzji i zaspokajaniu potrzeb, korzystając przy tym z metod psychologicznych. Rolą coacha jest przyspieszenie rozwoju osobistego w różnych dziedzinach życia. Coaching identyfikuje trudności oraz przygotowuje do ich pokonania. Skąd wziął się coaching? Obecne rozumienie pojęcia coachingu powstało w latach 70tych.
Timothy Gallwey w „The Inner Game of Tenis” zaprezentował pogląd, według którego najlepszym sposobem pomocy w osiąganiu sukcesu, jest zadawanie graczowi odpowiednich pytań. Dzięki temu gracz, będzie miał łatwość w świadomym korzystaniu z własnych doświadczeń.
Możemy jednak cofnąć się do Starożytnej Grecji i wspomnieć Sokratesa, którego metodą było zadawanie pytań i wydobywanie z rozmówcy jego sposobów myślenia. Był to nie tylko sposób na wyłonienie błędów rozumowania, ale przede wszystkim na odkrywanie ludzkiego potencjału.
Czym różni się coach od terapeuty?
Co daje coaching dzieci i młodzieży?
Coaching dzieci i młodzieży jest procesem indywidualnego odkrywania potencjału dziecka. Wspiera rozwiązywanie problemów. Dziecko poprzez uświadomienie sobie własnych potrzeb, motywacji i sposobów działania – staje się samodzielne i gotowe do świadomego działania, przy wykorzystywaniu wiedzy o sobie samym. Poznaje strategie, które wspierają je w codziennych życiowych wyzwaniach i sytuacjach.
Coaching dzieci i młodzieży pomaga w odkrywaniu pasji. W wydobywaniu marzeń i znajdowaniu drogi do ich realizacji. Dzieci i młodzież uczą się stawiać przed sobą cele, realizować je i działać wykorzystując własne zasoby. Coaching odkrywa potencjał, przełamuje bariery i pomaga budować wiarę we własne możliwości.
Czy rozpocząć coaching Twojego dziecka?
Chcesz wesprzeć dziecko w staniu się tym, kim chce być? Chcesz budować jego świadomość, aby było silne w swoich wyborach i dokonywało zmian w swoim życiu? A może potrzebujesz wesprzeć dziecko w zmianie kierunku, w którym zmierza jego życie? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań jest twierdząca, skontaktuj się z nami, aby umówić się na wstępną konsultację. W Success Flow zapewniamy wsparcie, empatię i zrozumienie.
Kiedy rozpocząć coaching u nastolatka?
Coaching nastolatka możesz rozpocząć w dowolnym momencie, ale jeśli widzisz, że Twoje dziecko nie może znaleźć własnej drogi i wiążą się z tym trudne emocje – warto przyspieszyć tę decyzję. Jeśli Twój nastolatek lub nastolatka stoją przed problemami, z którymi nie mogą sobie poradzić, coach wesprze ich, dając narzędzia, które zaowocują długofalowym wsparciem. Również po zakończeniu sesji coachingowych.
Czy ja również powinienem brać udział w sesjach coachingu rodzicielskiego?
Coaching rodzicielski to wsparcie dla rodziców, którego skutki odczuwalne są również dla dziecka. Poznasz różne strategie działania i komunikacji, których celem jest nie tylko wspieranie Ciebie, jako rodzica, ale również budowanie lepszego porozumienia i więzi pomiędzy Tobą a Twoim dzieckiem.
Coaching wspiera rodziców w rozwiązywaniu konfliktowych sytuacji i zmniejsza ryzyko ich powstawania. Większość konfliktów w rodzinie nie wynika ze złych intencji którejś ze stron. Problemem jest najczęściej komunikacja i sposób wyrażania wzajemnych oczekiwań oraz potrzeb. Coaching pomaga rodzicom znaleźć alternatywne rozwiązania dla codziennych, pozornie konfliktowych sytuacji i pisać zupełnie nowe, pozytywne scenariusze.
Jak wygląda sesja?
Sesja zaczyna się spotkaniem, które ma na celu określenie zasad współpracy. To czas na przedstawienie oczekiwań osoby poszukującej pomocy. Aby dowiedzieć się szczegółów, umów się na pierwsze spotkanie z nami.
Jak długo potrzebne są spotkania i w jakiej częstotliwości się one odbywają?
Częstotliwość i długość spotkań określamy na pierwszej, wstępnej sesji. Jest to uzależnione od indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Sesje można przedłużyć o kolejne spotkania, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wynika to z indywidualnego podejścia do drugiego człowieka i metod charakterystycznych dla coachingu. Przekonaj się o tym i umów się na konsultację.